„Овърсийз-Хоризонт“ трябва да освободи и предаде частите от терените, които са били използвани извън разрешените площи


13/07/2026, 15:45

Снимка: Булфото

Комплекс „Хоризонт“ във Варна трябва да плати над 380 хил. лв. за използване на части от държавни имоти в Морската градина без необходимото основание. Това става ясно от решение на Върховния касационен съд (ВКС), който отказа да разгледа жалбата на дружеството „Овърсийз-Хоризонт“ АД, собственост на семейството на кмета на Варна - Благомир Коцев, предава bTV.

С решението си ВКС потвърждава окончателно постановеното от Апелативния съд във Варна, според което фирмата е ползвала два имота в местността „Салтанат“ с обща площ около 3500 кв. метра, без да има право за това.

Спорните терени са държавна собственост, но са предоставени за управление на Община Варна. Според съдебното решение в периода от август 2018 г. до януари 2022 г. върху част от тях са били разположени елементи от откритата част на комплекса – беседки, навеси, перголи и други съоръжения.

От дружеството са оспорили решението и са настоявали случаят да бъде разгледан от ВКС, но върховните съдии са преценили, че няма основания за ново дело.

Окончателно определеното обезщетение е над 383 хил. лв. – около 275 хил. лв. за единия имот и близо 108 хил. лв. за другия.

Освен плащането, „Овърсийз-Хоризонт“ трябва да освободи и предаде частите от терените, които са били използвани извън разрешените площи.

С решението на ВКС спорът приключва окончателно.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Институции ще проверяват случая със скачащите деца от моста на Струма
Дата: 13/07, 21:47

Билетите за полуфинала на Световното между Аржентина и Англия са два пъти по-скъпи от тези за другия мач
Дата: 13/07, 21:38

A1 Gaming League отново събра феновете на електронните спортове на Aniventure Comic Con 2026
Дата: 13/07, 21:30

Международната морска организация се обяви против таксите в Ормузкия проток, които обяви Тръмп
Дата: 13/07, 21:28

Катастрофа между автовоз и микробус на Подбалканския път, има пострадал
Дата: 13/07, 21:21

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия