Кадър БНТ
Силен дъжд и гръмотевична буря прераснаха в интензивна градушка в части на Бургаска област този следобед.
На кадри, разпространени в социалните мрежи от местни жители, се вижда как в бургаския квартал „Меден рудник“ за минути се изсипва силна градушка с големина на бобено зърно, предава БНТ.
Градушка е паднала и в община Руен, където лошото време също е било съпроводено с интензивни валежи, гръмотевици и силен вятър.
Бурята е преминала за кратко, като към момента няма информация за нанесени щети по земеделска продукция, автомобили или инфраструктура.
Още по-рано днес синоптиците предупредиха за опасно време в различни части на страната, с условия за обилни валежи, гръмотевични бури и локални градушки.
Според прогнозите нестабилната обстановка ще се задържи и през следващите часове.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Коцев: Оттук нататък всяко дърво във Варна ще се премахва след подробни експертни обосновки и експертизи
Дата: 14/05, 09:12
Площадът пред парламента осъмна с клетки за телета
Дата: 14/05, 09:022 Коментара
Специалист: Опустошителните градушки са ясен знак за промяна в отношението на човека към природата
Дата: 14/05, 08:581 Коментар
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 14/05, 08:48
Слави Трифонов загуби делото срещу Кирил Петков за 50 хиляди лева
Дата: 14/05, 08:351 Коментар