Снимка: Булфото
ТЕЦ "Бобов дол" пусна спрения през май с принудителна административна мярка от МОСВ заради изпускани вредни емисии втори блок на централата - макар че самата мярка не е отменена от страна на екоминистерството. Очевидно направените предписания са изпълнени.
До дни в ТЕЦ-а ще заработи още един блок, където последните седмици се отстранява авария.
Централата не работи повече от седмица, нямаше никакво производство на електроенергия денонощия наред, след като единият от блоковете е в цялостен ремонт, който трябва да приключи през септември, а в трети блок възникна авария, припомня БНР.
Мощността на всеки един от блоковете е 210 мегавата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Страхотен вратар и отменени голове не успяха да спрат Колумбия по пътя към елиминациите
Дата: 24/06, 07:43
Трафикът през граничните преходи и пунктове в страната тази сутрин
Дата: 24/06, 07:37
Ким Чен-ун: Северна Корея трябва да строи по два военни кораба годишно през следващите пет години
Дата: 24/06, 07:29
Хърватия се справи с Панама за първата си победа на Мондиал 2026
Дата: 24/06, 07:27
Двама загинали заради горещините в Испания
Дата: 24/06, 07:21