Пекселс
Административен съд – Варна остави без уважение искането на началника на Службата по геодезия, картография и кадастър (СГКК) – гр. Варна, за спиране на предварителното изпълнение на заповедта, с която бе временно отстранена от длъжност.
В мотивите си съдът изрично посочва, че по закон жалбите на държавни служители срещу актове, свързани с дисциплинарна отговорност, не спират тяхното изпълнение. Това
изключение е въведено от законодателя с цел да се защити общественият интерес и да се гарантира, че дисциплинарното производство ще протече обективно и без възможност за влияние върху служители или документи, посочват от пресслужбата на съда.
Изключение се допуска при доказани значителни или трудно поправими вреди за оспорващия, каквото доказване в случая не е проведено.
Определението може да се обжалва с частна жалба пред Върховния административен съд в седмодневен срок от съобщението.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Слънчево по Черноморието
Дата: 26/07, 06:00
Спортът по телевизията в неделя 26 юли
Дата: 26/07, 05:00
Хороскоп за неделя: Телец - самообладание; Рак - романтика; Везни - дипломация; Стрелец - приятни изненади; Водолей - ценни съвети
Дата: 26/07, 04:30
На 26 юли 1730 г. е подписан указ за изливането на най-голямата камбана в света – Цар Камбана
Дата: 26/07, 04:00
Рожден ден празнува Сандра Бълок
Дата: 26/07, 03:00