Булфото
Роден е на 6 юли 1969 г. в Пещера.
Той е един от най-великите български боксьори за всички времена. По време на неговата кариера има 3 световни и 3 европейски титли. 2 пъти е избран за „Спортист на годината“ (1991 и 1993), като втория път изпреварва „палача“ на французите Емил Костадинов. Има и 3 титли от турнира „Странджа“ (1989, 1993 и 1996). Когато е на върха на славата, мениджъри от САЩ и Австралия го искат за профибоксьор, но отказва.
19-годишният му син Симеон тренира децата на местния волейболен отбор в Пазарджик. Брат му Стефан Тодоров също е състезател по бокс.
Неотдавна Серафим Тодоров кани поета и журналист и негов приятел Христо Христов да напише биографична книга за него. Когато започват интервютата, Христов не понася историята за живота на Серафим и го моли да не издава книгата. И двамата се отказват от идеята.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Зукърбърг предупреди САЩ да не блокират китайските модели за ИИ
Дата: 30/07, 12:24
Българинът трябва да печели почти 8 средни заплати, за да си позволи дом за 1 млн. евро
Дата: 30/07, 12:08
"Търкиш петролиум" се включва в проучванията за нефт и газ в блок "Хан Тервел" в Черно море
Дата: 30/07, 11:561 Коментар
Туск: Всички данни сочат, че падналият обект в Полша, е руска ракета Х-101, но искаме да сме на 100% сигурни
Дата: 30/07, 11:551 Коментар
Нова агресия в Габрово: Скандал между млади жени в центъра на града завърши с нападение
Дата: 30/07, 11:461 Коментар