Снимка: Пиксабей
Техеран обяви, че няма да преговаря за траен мир, докато американският президент Доналд Тръмп продължава да отправя войнствени заплахи срещу Иран.
Иранският външен министър Абас Арагчи настоя в интернет платформата Х Тръмп да спазва меморандума за временно прекратяване на огъня, който поставял като изрично условие за преговори отказ от войнствена реторика, посочва БНР.
Тръмп заяви вчера, че "или ще има сделка, или ще довърши работата" с Иран. И конкретизира – че може да му разруши мостовете за един час, а също и да прекъсне енергийните потоци в Ислямската република.
Същевременно Иран беше обвинен днес от властите в Катар, че е поразил с дрон танкер за втечнен природен газ в Ормузкия проток. Екипажът на кораба е евакуиран. На борда има пожар и опасност от мощна експлозия.
Съобщено беше още за атака срещу саудитски супертанкер – също в протока, в близост до бреговете на Оман.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
„Възраждане“ поиска прекратяване на поръчки за 9 млн. евро във Варна заради съмнения за корупция
Дата: 28/07, 10:47
Четири нови метровлака тръгват с разширението на третата линия на метрото
Дата: 28/07, 10:44
Нинова: Радев е най-голямата ми грешка, от която страда цяла България днес
Дата: 28/07, 10:43
Служители от Митница Варна разкриха измама при деклариране на дървени плоскости от Китай
Дата: 28/07, 10:33
Атанас Русев: Групата на Калушев е била подготвена за усвояване на адски много пари от ПВУ. Било е огромна схема
Дата: 28/07, 10:32