9 моряци в неизвестност след сблъсък на кораби в Токио


18/03/2014, 07:43

Девет моряци са в неизвестност след като два товарни корабa са се сблъскали в Токийския залив, предаде Си Ен Ен, цитирайки японската брегова охрана.

Инцидентът е станал на югоизток от полуостров Миура в префектура Канагава. Единият кораб е бил с панамски флаг "Beagle III", а другият с южнокорейски - "Pegasus Prime". При сблъсъка панамският плавателен съд е потънал. Единадесет души от екипажа на Beagle III, съставен изцяло от китайци, са били спасени. Останалите девет са безследно изчезнали, като е издирването им продължава. От всички 14 души на екипажа на Pegasus Prime няма пострадали.

От спасените, шест имат леки наранявания, а един е в тежко състояние, според изявление, разпространено от китайското посолство в Токио.

По време на сблъсъка морето не е било бурно, съобщават от токийската морска спасителна служба. Двата кораба се сблъскаха в 3:20 ч. във вторник. Изясняват се причините за инцидента.

Източник: Standartnews.com, Снимка: Ройтерс, архив

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00

Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55

Гърция иска да ограничи масовия туризъм в популярни дестинации в страната
Дата: 11/05, 23:49

Виктор спечели тази вечер в "Като две капки вода", но не се класира във финалната четворка
Дата: 11/05, 23:42

Любослав Пенев отправи емоционален призив в личния си профил
Дата: 11/05, 23:35

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия