Снимка: Булфото
На 22 юни тази година от Агенция „Пътна инфраструктура“ (АПИ) е входирано искане за издаване на решение по Оценка на въздействието върху околната среда (ОВОС) за проекта за автомагистрала „Черно море“. Това заяви министърът на околната среда и водите Росица Благова в петъчния парламентарен контрол в отговор на въпрос от Мария Димитрова от ГЕРБ-СДС.
На този етап МОСВ извършва оценка на качеството на доклада за ОВОС и на степента на въздействие, разясни министърът. По думите на Карамфилова срокът за това е до 30 дни, посочва БТА. Тя обясни, че окончателно произнасяне по ОВОС се очаква до 45 дни след провеждането на общественото обсъждане.
Няма потвърдено проектно трасе, посочи още министърът. Карамфилова направи уточнението, че екоминистерството отговаря за ОВОС, но въпросите за реализацията и финансирането на проекта за автомагистрала „Черно море“ са от компетентността на възложителя.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Грандиозният финал на Мондиал 2026 - с Мадона и Шакира и още куп звезди
Дата: 19/07, 15:18
Иван Сотиров: Държавата и СО повече от 20 години работят като организирана престъпна група
Дата: 19/07, 15:06
Проверяват сигнали за жестокост към животни, използвани като атракция по Черноморието
Дата: 19/07, 14:58
Над 50% от българите са с наднормено тегло
Дата: 19/07, 14:453 Коментара
Сериозна глоба за сметопочистващата фирма във Варна за неизвозени отпадъци в кварталите
Дата: 19/07, 14:341 Коментар