Пиксабей
На вчерашното си заседание правителството одобри промени в правилника за прилагане на Закона за трудовата миграция и трудовата мобилност, чиято основна цел е да се оптимизират процедурите за достъп до българския пазар на труда на сезонни работници от трети държави за период до 90 дни.
Измененията предвиждат срокът за регистрация за сезонна заетост да се намали от 10 на 3 работни дни. Ускорената процедура ще се прилага за работници, които през последните 5 години поне веднъж са извършвали такъв тип работа в България, съобщиха от Министерски съвет.
Новите разпоредби предвиждат при кандидатстване за достъп до пазара на труда на гражданин на трета държава да отпадне изискването да се представят копия от лични документи. С промените ще се децентрализира процесът за регистриране на сезонни работници. Предвижда се работодателите да могат да подават декларации за регистрация на тяхната заетост в бюрата по труда в цялата страна, което ще ускори значително процедурата.
С промените националното законодателство на България се привежда в съответствие с изискванията на европейското право и с Директива 2014/36/ЕС за сезонната заетост.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортът по телевизията в четвъртък 6 август
Дата: 06/08, 05:00
Умният избор за семейния бюджет: Как да пазаруваме практично и изгодно през август
Дата: 06/08, 04:30
Във Варна отвори първата умна 24/7 зала за тенис на маса в България
Дата: 06/08, 04:30
Хороскоп за четвъртък: Овен - компромис; Близнаци - общуване; Лъв - енергия; Скорпион - провокации; Риби - чувствителност
Дата: 06/08, 04:30
Лечение на рак в Турция: Какво предлага Acibadem
Дата: 06/08, 04:10