Снимка Булфото
С Димитър Шумналиев си отиде един от истинските интелектуалци на България. Той беше ярка личност с изострен усет към превратностите на времето, с талант да ги анализира, съпреживява и описва с неподражаем стил. С журналистическо перо, вдъхновено от непримиримото и честно слово. Това заявява държавният глава Илияна Йотова по повод кончината на журналиста и писател Димитър Шумналиев.
Президентът посочва, че Димитър Шумналиев се е утвърдил като проникновен разказвач, умеещ да улавя сложните обрати в националната ни съдба. „В творчеството си той търсеше онова, което оцелява въпреки всичко – ценностите, родовата памет, близостта между хората, човешкото достойнство“, посочва държавният глава.
Илияна Йотова подчертава, че Димитър Шумналиев е вярвал, че дори в най-строгите и мрачни времена силата на духа намира своя път. Затова подкрепяше младите си колеги и питаеше искрена възхита към таланта им, отбелязва президентът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Програмата за инвестиции в отбраната до 2032 влиза в НС
Дата: 26/08, 07:27
Празник е! Днес овесът царува на трапезата
Дата: 26/08, 07:19
Атлантически съвет: България, Турция и Румъния трябва да изградят нов щит за сигурност в Черно море
Дата: 26/08, 07:14
По заповед на Тръмп свалят знамената в САЩ в памет на Доли Партън
Дата: 26/08, 07:04
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 26/08, 07:00