5-годишно момиченце се събра със семейството си, оцеля два дни под развалините в Непал


30/08/2026, 15:19

Кадър X

Петгодишно момиченце, открито живо под развалините два дни след опустошителните наводнения в Непал, се събра отново с родителите си в болница в Катманду.

5-годишната Маниша е в стабилно състояние, съобщиха от Учебната болница в Катманду, предаде Би Би Си.

Спасителни екипи се намирали близо до Сябрубеси, в област Русва, и издирвали оцелели, когато чули звук, наподобяващ мяукане на котка, идващ изпод отломките.

Полицаят от въоръжените полицейски сили на Непал Санджу Хатри разказва, че екипите започнали да претърсват района и да разчистват развалините. Така открили Маниша, която била затисната под отломките.

Спасителната операция продължила около два часа, преди детето да бъде извадено живо, съобщава bTV.

Маниша била в тежко състояние и почти не реагирала. Спасителите повикали хеликоптер, за да я транспортират до болница, но заради лошите метеорологични условия евакуацията по въздух не била възможна.

Екипите отвели момичето в полицейски спасителен лагер, където му дали вода. След известно време Маниша дошла в съзнание. Спасителите започнали да я захранват с преварена оризова вода, за да възстановят силите ѝ.

Детето било травмирано, но в събота следобед било транспортирано със самолет до спешното детско отделение на Учебната болница в Катманду.

В неделя от лечебното заведение съобщиха, че Маниша се възстановява и е в стабилно състояние. В болницата тя е успяла да се събере отново с родителите си.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кирил Домусчиев може да вземе част от акциите на ЦСКА
Дата: 30/08, 16:35

Шофьор гледа видео за възрастни зад волана на автобус по линията София – Казанлък
Дата: 30/08, 16:27

Тежък инцидент на Републиканското: Скутер мина през главата на човек в Дунав край Лом
Дата: 30/08, 16:12

Хмара предлага Киев да използва предсрочно заем от ЕС, за да покрие дефицита си
Дата: 30/08, 16:01

Германска пенсионерка в село Лозен: В Германия едва оцеляваме, в България е по-евтино, тук се излекувах
Дата: 30/08, 15:51

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия