Снимка Булфото
Нивото на река Дунав в българския участък остава критично ниско, а ограниченията за корабоплаването продължават да са в сила.
За последните 24 часа е отчетен застой и минимално повишение на нивото на реката, съобщават от Изпълнителна агенция „Проучване и поддържане на река Дунав“, информира бТВ.
При водомерния пост в Русе е отчетено повишение с 2 сантиметра, при Никопол – с 1 сантиметър, а при Свищов – с 4 сантиметра. В Лом нивото е спаднало с 4 сантиметра. Застой е отчетен при Ново село и Силистра, пише .
По информация на дирекция „Речен надзор“ вчера заседналият плавателен съд в района на Батин е бил освободен с помощта на друг кораб.
Всички ограничения за газенето на плавателните съдове остават в сила за целия български участък на Дунав.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Семейство Джумерски успява в земеделието след експерименти с нетрадиционни растения
Дата: 23/08, 11:46
Нинова: Цените хвърчат нагоре и хората обедняват
Дата: 23/08, 11:36
Магията на Жеравна сплоти хората
Дата: 23/08, 11:29
Обърнат бус на пътя между Орешак и Осеново
Дата: 23/08, 11:25
Локализираха пожара, обхванал три села край Симеоновград
Дата: 23/08, 11:25