Софийският градски съд остави окончателно в ареста 65-годишния Арам Микаелян, обвинен, че стрелял по деца.
Микелян беше задържан след като с преправена от въздушна на огнестрелна малокалибрена пушка стреля в столичния кв. "Свобода" по група деца, които вдигали шум като играели пред блока. Повечето деца са без наранявания. 11-годишният Теодор Григоров беше прострелян в коляното.
Адвокатът му Христо Ботев се опита да убеди днес съдиите, че стореното от 65-годишният мъж е по непредпазливост и макар това да е неприятен инцидент, той не е толкова обществено опасен.
И днес Микаелян заяви, че съжалява и поиска от съда да бъде оставен под домашен арест. Съдът обаче не уважи молбата му.
Пред полицаите Микалеян обяснил при ареста, че е стрелял по децата за да ги сплаши, не е искал да нарани никого.
"Нервирах се. Предупреждавахме ги няколко пъти. Събират се по 10-12 деца там, вдигат гюрултия, псуват и съпругата и я наричат с разни имена", каза той.
В дома му криминалистите откриха газов пистолет с боеприпаси за него, стоп и щурмова палка.
Dir.bg
Данните за качеството на въздуха край ТЕЦ "Бобов дол" вече и на сайта на Общината
Дата: 06/05, 20:15
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 20:10
Моторист загина при катастрофа на пътя между Котел и Омуртаг
Дата: 06/05, 20:03
Здравето влиза в клас
Дата: 06/05, 19:55
По-малко места в самолетите за Кипър това лято
Дата: 06/05, 19:46