Булфото
Парламентът ще гласува в сряда на първо четене промените в Закона за събирането на приходи и извършването на разходи през 2026 г. до приемането на Закона за държавния бюджет за 2026 г., Закона за бюджета на ДОО и този на НЗОК, предаде БГНЕС.
Във вторник членовете на парламентарната комисия по бюджет и финанси приеха с 13 гласа "за" поемането на нов дълг до 3,8 млрд. евро, с който да се посрещнат предстоящи плащания по вече сключени договори по Плана за възстановяване и устойчивост.
Гълъб Донев: Законопроектът предвижда възможност за поемане на дълг „до“ 3,8 млрд. евро, а не задължение целият размер да бъде усвоен
Депутатите ще приемат тази седмица Проект за инвестиционен разход „Придобиване на нови трикоординатни радари“. Предстои и второ гласуване на промените в Закона за защита на потребителите.
Народното събрание ще гласува на първо четене и законопроекти за изменение и допълнение на Закона за държавния дълг.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Русия атакува Киев с ракети
Дата: 18/06, 07:11
Спираща дъха драма в добавеното време лиши Панама от първа точка на Мондиал и зарадва Гана
Дата: 18/06, 07:06
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 18/06, 07:00
Лято с повече комфорт и по-малко разходи в Mr.Bricolage
Дата: 18/06, 06:30
Мощен пробиотик спасява корема
Дата: 18/06, 06:20