Бургас посреща честната ръка на Свети Георги Победоносец


10/05/2026, 08:21

кадър: Община Бургас

В Бургас днес ще бъде посрещната честната ръка на свети великомъченик Георги Победоносец. Светинята ще бъде донесена в Катедрален храм „Св. св. Кирил и Методий“ по покана на Сливенски митрополит Арсений и с благословението на митрополит Теоклит. Честната ръка на светеца ще бъде донесена от архимандрит Игнатий – игумен на манастира „Св. Богородица – Всех скорбящих радост“ в гръцкия град Палеохори.

Светите мощи ще бъдат посрещнати в катедрален храм „Св. св. Кирил и Методий“ в 17:30 ч., а след това ще бъде отслужена Архиерейска вечерня с петохлебие. На следващия ден, 11 май от 09:00 ч. ще се проведе архиерейска света Литургия, предава БНР.

Светите мощи ще останат за поклонение до 14:00 часа на 11 май. Всички жители и гости на Бургас са поканени да се включат в това значимо духовно събитие и да се поклонят пред светинята.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ники Кънчев: Нашата родина е една от най-нормалните страни в света
Дата: 11/05, 00:001 Коментар

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 00:00

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 00:00

Доц. Йосиф Аврамов: Има много скъпи монети, откривани по нашите земи
Дата: 10/05, 23:50

Григор Димитров стартира срещу квалификант в Бордо
Дата: 10/05, 23:42

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия