Илин Димитров: 18 820 дни без добра свързаност за Варна


07/04/2026, 00:00

Илин Димитров, водач на листата на „Прогресивна България“ за 3-ти МИР, се обърна публично към варненци, като заяви, че коалицията е включила магистрала „Хемус“ сред приоритетните си проекти в своята програма и определи темата като „стратегическа“ за развитието на региона.

Точно 18 820 дни са изминали от първата символична копка на магистрала „Хемус“ от далечната дата 4 октомври 1974 г. И до днес от Варна до София се пътува 5 и повече часа с автомобил.

 

Илин Димитров добави още:

„Излишно е да обвиняваме политическите партии преди нас. Нищо няма да се промени – ако са искали, са щели да завършат магистралата.

Ние обаче заставаме категорично зад проекта. Това е стратегическа тема не само за града ни, но и за страната. Заложена е в програмата на „Прогресивна България“ заедно с магистрала „Черно море“. Това е публично поет ангажимент.“

Цялата програма на коалиция „Прогресивна България“ е публична на сайта progresivnabulgaria.com.

 

Бъдете активни и гласувайте с № 21 в интегралната бюлетина.

 

Купуването и продаването на гласове е престъпление!

 

* публикация

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ЦИК: Подготовката за изборите приключи, очаква се активност в неделя
Дата: 17/04, 22:15

Проф. Боян Дуранкев: Скритото намаление на заплатата у нас годишно е 660 евро
Дата: 17/04, 21:55

БФС вдига таксата за чужденците
Дата: 17/04, 21:37

Треньорите на Черно море вдъхновиха и зарадваха ученици от НУ „Васил Левски“
Дата: 17/04, 21:25

Мария Силвестър сбъдна мечтата на Яни и Ради в Бригада нов дом
Дата: 17/04, 21:25

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия