Кадри Youtube
Мъж с българско и германско гражданство и две румънки са в неизвестност, след като вчера в Източна Германия се срути сграда с апартаменти, отдавани под наем, предаде Франс прес, позовавайки се на германската полиция.
Спасителните екипи и днес продължават издирването на тримата под руините, предава БНТ. Спасителите в град Гьорлиц на германско-полската граница претърсват района, търсейки признаци на живот под купчината от тухли и потрошени греди.
Екипите използват този метод на издирване заради опасения, че включването на тежки машини може да причини експлозия на газ от повредените тръби.

Германската полиция днес съобщи, че тримата издирвани са “две жени на възраст 25 и 26 години с румънско гражданство и 47-годишен мъж с германско и българско гражданство”.
“Спасителните операции и издирването на хората в неизвестност продължава”, заяви полицията и добави, че причината за срутването на сградата се разследва.
Според пожарната служба издирването може да продължи и през нощта.
Двама други души първоначално също бяха обявени за изчезнали, но по-късно стана ясно, че са били на разходка по време на рухването на сградата, съобщи “Билд”.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Продадоха част от стълбището на Айфеловата кула за над 450 000 евро
Дата: 22/05, 09:20
Двукратен шампион в НАСКАР почина на 41 години
Дата: 22/05, 09:16
Журналист разследва смърт във военно поделение: Има ли прикрито убийство по време на дежурство
Дата: 22/05, 09:10
Сметките за ток нагоре: 5 златни правила как климатикът да харчи по-малко това лято
Дата: 22/05, 09:10
Излиза първото класиране за прием в детските градини и ясли в София
Дата: 22/05, 09:08