Европейският комисар по енергетиката Гюнтер Йотингер призова за единна цена на руския газ за всички държави членки на ЕС, предава „Ройтерс”, цитирана от "Сега".
Еврокомисарят даде извънредна пресконференция след срещата с полския премиер Доналд Туск, украинския министър на енергетиката Юрий Продан и руския му колега Алексанъдр Новак.
„Искаме единна цена на газа на единния европейски пазар”, каза Йотингер и предложи създаването на енергиен съюз на 28-те, които съвместно да купуват руското синьо гориво.
Той настоя за изработване на обща енергийна политика, засилване на енергийните връзки между страните и диверсификация на доставките от други източници.
В полската столица се провеждат четиристранните преговори между Брюксел, Варшава, Киев и Москва.
Бащата на изчезналите момичета е видял чатовете им: Жена ги е инструктирала
Дата: 21/08, 14:08
Шишков в "Златни пясъци": Законодателните промени трябва да бъдат от полза за всички курорти в страната, а не за някои от тях
Дата: 21/08, 14:06
Изтощение, недостиг на храна и психически сривове: Самолетоносачът „Ейбрахам Линкълн“ си тръгва от Близкия изток
Дата: 21/08, 13:53
Черноморски вечери в Екопарк Варна на 22 и 23 август
Дата: 21/08, 13:50