Снимка: Булфото
Изпращам парламентарен въпрос към премиера Румен Радев, за да изясни каква точно е позицията на българското правителство по въпроса. Това написа председателят на парламентарната група (ПГ) на „Продължаваме промяната“ Николай Денков в профила си във фейсбук, след като по-рано днес министърът на отбраната Димитър Стоянов заяви, че правителството не предвижда предоставянето на повече оръжие на украинската армия. Според Стоянов е време да се седне на масата на преговори и да се търси справедлив мир.
„И трябва ли, ако България бъде нападната от агресор, да се предадем веднага, за да има „справедлив и устойчив мир“, пише още Денков.
По думите му преди два дни външният министър Велислава Петрова е призовала за ефективна военна подкрепа за Украйна, съчетана с икономически санкции срещу Русия и дипломация. Това стана в интервю за френска медия, което беше широко цитирано и у нас, добави той.
Днес министърът на отбраната Димитър Стоянов обяви пред български журналисти, че България спира въоръжението за Украйна. Новината веднага е цитирана от международни медии, пише още Денков.
Ако това е някаква стратегия да се угоди на всички, не работи. Ако министрите в правителство не си говорят, е още по-зле, коментира той.
Позиции изказаха и от ГЕРБ и „Демократична България“. Решението за военна помощ за Украйна не е решение за Украйна. То е решение за мястото на България в Европа през следващите двадесет години, заявиха от ГЕРБ. Спирането на военната помощ за Украйна не е просто външнополитически завой. Това е стратегическа грешка, която пряко засяга сигурността на България, написа народният представител от ДБ Ивайло Мирчев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ПСС: Лоши са условията за туризъм в планините днес
Дата: 12/06, 10:09
Стоянов: Няма как да предоставяме боеприпаси или въоръжение, ако количеството е под нужното за армията ни
Дата: 12/06, 10:07
Костадинов: Турция иска парче от българските земи, Гърция иска водите ни
Дата: 12/06, 09:57
Освободеният зам. кмет на Варна Илия Коев е първият човек, който публично алармира за сеч на Баба Алино още през март 2025 година
Дата: 12/06, 09:54
Километрично задръстване на АМ "Хемус" заради катастрофа
Дата: 12/06, 09:491 Коментар