Сградата на Военния комисариат в Луганск – службата за мобилизационна организация, бе завзета от поддръжници на федерализацията на Украйна, съобщава местното издание "Восточный вариант", цитирано от Блиц.
В събота беше съобщено, че протестиращите в Луганск са се опитали да поемат контрола върху сградата на Военния комисариат и едно от поделенията. Според луганското управление на МВР, са били ранени двама войници – един на срочна служба и войник от вътрешните войски. В същото време министърът на националната сигурност и отбраната Андрей Парубий заяви по украинския "Пети канал", че Националната гвардия е успяла да задържи тази сграда в Луганск.
Както съобщава "Восточный вариант", войниците са били изведени от сградата на Военния комисариат в Луганск, а оръжието е поставено под отговорността на бойци от "Беркут", които участвали в щурмуването на сградата на страната на федералистите.
Къде са сега войниците, колко са те и дали сред тях има ранени, не става ясно.
Повишаване на температурите и дъжд след обед във Варна
Дата: 12/05, 06:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 05:50
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 05:40
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 05:30
Спортът по телевизията във вторник 12 май
Дата: 12/05, 05:00