Всеукраинският български културен център в Одеса не е бил обект на целенасочено нападение. Това се казва в съобщение на Външното ни министерство заради публикации в медиите за нанесени щети на центъра.
Сградата е понесла незначителни поражения поради близостта си до мястото на събитията в нощта на 2 срещу 3 май тази година. Пострадали обаче няма, посочват от МВнР, пише "24 часа".
Миналия петък напрежението между проруски и прокиевски групи в Одеса ескалира до масови протести и улични побоища. При размириците и последвал голям пожар загинаха най-малко 46 души. В града и региона живеят десетки хиляди българи.
От външното ни ведомство уточниха, че „дипломатическите представителства на Република България в Украйна поддържат непрекъснат контакт с местните власти и представители на българските организации в страната”.
Преди ден дипломат номер едно на България – Кристиан Вигенин, определи трагедията в Одеса като "чудовищна". Пред БНР той настоя за пълно разследване на случилото се, след което да няма „никаква милост за убийците”, отговорни за сблъсъците и пожара.
Илиан Илиев определи групата на Черно море за мача на "Тича"
Дата: 12/05, 10:36
Назарян: ГЕРБ-СДС ще подкрепи трите законопроекта, касаещи устройствения закон на съдебната власт
Дата: 12/05, 10:32
СДВР за катастрофата с жертва край София: Водачът на автобуса е дал положителна проба за наркотици
Дата: 12/05, 10:28
ПБ няма да съкращава държавната администрация и да замразява заплати
Дата: 12/05, 10:20
Проф. Ива Христова: Нови вируси носят риск от бронхити и пневмонии
Дата: 12/05, 10:15