Автокрадците са намерили нов начин за кражба на луксозни автомобили, които имат последни модели защита. Колите се крадат за няколко секунди, без да се разбиват. Това става със специални устройства-компютри, разкри репортаж, показан в сутрешния блок на БНТ, пише Блиц.
Въпросните устройства струват 25 000 евро и се продават свободно в интернет. Само с един откраднат луксозен джип, автокрадците си избиват парите за скъпото устройство.
Тези машинки приемат сигнал, излъчван от ключовете на последните модели автомобили и после крадците безпрепятствено отнемат колата, показва видеоматериал. В него се вижда как жена паркира луксозния си джип "Инфинити" пред хранителен магазин и влиза вътре.
Автокрадецът в продължение на няколко минути върви след жената между щандовете. Машинката приема сигнала от ключа на джипа, а впоследствие този сигнал е предаден на помощника на крадеца, който чака отвън и напълно безпроблемно влиза в колата.
Записът е от охранителните камери на магазина. В момента в София на нощ се крадат по около 5-6 коли, а в страната по 15. Най-лошото е, че тези автомобили не могат да бъдат намерени. Те се изпращат в Сирия, бившите съветски републики и шансовете да бъдат открити са нулеви. Схемите са няколко и си зависи от самите крадци. Големият проблем е, че крадците следят всяка една техническа новост и намират начин да се справят с нея.
Пожар до жп линията край Вълчи дол
Дата: 21/08, 16:24
Пътнически автобус спука гума на магистрала "Тракия"
Дата: 21/08, 16:231 Коментар
Украйна санкционира руския анимационен сериал "Маша и Мечока"
Дата: 21/08, 16:141 Коментар
ЕК: Сърбия не е активирала Механизма за гражданска защита на ЕС
Дата: 21/08, 16:121 Коментар