Гледат на 21 май делото на двамата българи, обжалващи смъртните си присъди в Малайзия


08/05/2014, 14:06

За 21 май е насрочено делото по обжалване на смъртните присъди на двама българи в Малайзия, съобщи БНР.

Преди повече от година и половина 27-годишният Иван Костов и 26-годишният Георги Бакалов бяха осъдени на смърт, след като бяха заловени на летището с над 5 килограма амфетамини.

Малка е вероятността Апелативният съд в Малайзия да отложи датата на съдебното заседание, става ясно от информация на адвокатската кантора, ангажирана от подсъдимите българи. Външното ни министерство, чрез посолството ни в съседна Индонезия е привлякло за експертна помощ и юристи от британската правозащитна организация "Проект срещу смъртното наказание".

Новозагорците Георги Бакалов и Иван Костов твърдят, че са невинни и не са знаели за наркотиците, открити в багажа им. Според тях дрогата е сложена от трето лице, което не е подведено под отговорност. Защитата се надява на чуждестранна независима експертиза, която да обори доказателствата на обвинението. Между България и Малайзия няма споразумение за екстрадиция, правна помощ и трансфер на осъдени лица. София постави въпроса пред малайзийските власти, но по конкретния казус, първо трябва да бъдат изчерпани възможностите на съдебната система.

 

24 часа

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 02:50

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 02:50

Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 02:10

Сръбската армия започва съвместно учение с НАТО
Дата: 13/05, 02:00

Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия