Porsche ще помага на руснаците за президентската лимузина


09/05/2014, 10:56

Новата президентска лимузина на Владимир Путин се приближава до производството, пише Worldcarfans. Изданието цитира руския министър на промишлеността и търговията – Денис Мантуров, който обяви, че главно действащо лице в проекта ще бъде Porsche Engineering. Според информацията германците ще помогнат за разработването на цяло семейство от автомобили за хора от високите етажи на властта в Русия.

Засега гамата от коли е известна с името Project Cortege. Тя ще включва кола, миниван и SUV модел. Последният ще се произвежда от Уляновския автомобилен завод (УАЗ), а първият модел от новото бронирано семейство трябва да се появи през 2017 г.
 

Руското издание RG.ru публикува снимки на ранни макети на колите, като уточнява, че Porsche ще участва в проекта единствено като консултант.

Automedia.bg

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Боен дрон камикадзе изплува на плаж край Истанбул
Дата: 21/08, 15:27

Времето във Варна в събота
Дата: 21/08, 15:26

Прокуратурата отговори на Демерджиев: Неприемливи са всякакви "предупреждения", отправени от министър
Дата: 21/08, 15:18

Киев: Русия е атакувала 52 граждански кораба през юли и август
Дата: 21/08, 15:14

100-годишният бай Марин Ганчев: Усмихни се, усмивката е сила, усмивката е здраве
Дата: 21/08, 15:04

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия