След Варна магията „Тол шипс“ завладя и руснаците. 100 000 души гледаха корабите в първия ден в Новоросийск


10/05/2014, 15:23

Много натоварен бе първият ден на SCF Black Sea Tall Ships Regatta в Новоросийск. Вчера, в Деня на победата, 100 000 души посетиха корабите, след като пред тях премина военен парад, пише maritime.bg. Явно отзвукът от регата, която преди седмица бе във Варна, е голям и популярността на „Тол шипс“ расте с всеки ден.

Официалната церемония бе открита след военния парад от кмета на Новоросийск Владимир Синяговский. В своето слово председателят на STI Робин Снук коментира, че една от целите на регатите Tall Ships е да носят мир и разбирателство в международен мащаб.

Официалните резултати от първата гонка от Варна до руския порт ще бъдат обявени днес в 17 ч. местно време.

Както е известно, SCF Black Sea Tall Ships Regatta се превърна в едно от най-големите събития в България, но във Варна тя бе отразена само от местните медии, докато софийските се отсрамиха само с кратки репортажи. 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30

На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40

"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 00:40

На 13 май отдаваме почит към паметта на Свети Георги Изповедник
Дата: 13/05, 00:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия