Повече от 15 000 души искат ефективна присъда за Георги Сапунджиев, който прегази 4-годишния Паоло от Стара Загора. Това те са поискали чрез отворено писмо-декларация до главния прокурор Сотир Цацаров, стана ясно от групата във фейсбук "Искаме ефективна присъда за убиеца на Паоло".
„Този инцидент е крайъгълен камък в осъзнаването и съзряването на гражданското ни общество и на практика инициира това обръщение към Вас. Предвид на широкият обществен отзвук от една страна, и грубостта и наглостта на деянието на Сапунджиев, повече от всякога искаме убиеца да получи ефективна присъда”, пишат хората в писмото до главния прокурор Сотир Цацаров.
Подписалите обръщението искат делото да получи статут от „висок обществен интерес” и да бъде гледано максимално прецизно.
На страницата с подписката са цитирани и трогателни редове от майката на Паоло Красимира Иванова:
"Мила рожбо, ти казваше, че не искаш да ставаш звездичка! И много обичаше дъгата! Рисуваше я всеки ден! Сега Ангелче мое си там някъде над дъгата, в един много по-добър свят, където цари красота и любов! Можеш да се люлееш на дъгата, да се въргаляш в пухкавите облачета, да се катериш по слънчевите лъчи и да танцуваш под дъжда - точно както мама и тате те учеха! Само те молим, ИДВАЙ ВЕЧЕР В СЪНИЩАТА НИ! Толкова е тъжно и сиво тук долу без теб!" /"Марица"
38 пожара са потушени у нас през изминалото денонощие
Дата: 11/05, 08:59
България е четвърта в Югоизточна Европа по безопасна вода
Дата: 11/05, 08:461 Коментар
Протести и напрежение в Габрово след масово сбиване, все още няма повдигнати обвинения
Дата: 11/05, 08:43
Карловци: Ако решат да го затворят, нашите деца умират
Дата: 11/05, 08:35
До края на лятото изграждат временен обход над свлачището между Пампорово и Смолян
Дата: 11/05, 08:27