35 литра на кв. м. дъжд се изля във Варна. За сравнение месечната норма за валежи за целия месец юни е 60 л. на кв. м. Тази нощ се очакват две нови вълни, до обяд утре вероятно времето ще утихне, предупреди Иван Иванов, директор на НИМХ – Варна.
Около 18,30 ч. днес гръмотевично попадение в контактната мрежа на тролеите на бул. "Сливница" до затвора е станало причина за падане на напрежението. В момента аварията е отстранена, но всички тролейбуси са спрени, заради продължаващите гръмотевици. Проблеми са установени и в мрежата до района на лятно кино "Тракия", съобщават от община Варна.
Всички линии са поети от автобуси, в Аспарухово е наводнена централната зона, което възпрепятства движението на рейсовете, съобщи Максим Тодоров от „Градски транспорт”. Със закъснение с около 40 мин. е движат автобусите по линии 17 ,17 – а, 46, 55, 60, 2. На ул. „Николай Ханчев” има закъсала кола, която пречи на прибирането на тролеите в депото, работи се по отстраняването на проблема. Огромна водна маса се е събрана в района на гаровия площад.
Борисов нареди смяна на всички общински шефове на ГЕРБ
Дата: 12/05, 20:21
Две жени набиха 16-годишна след матура по БЕЛ в Лом
Дата: 12/05, 20:201 Коментар
Емил Дечев се връща в Софийската градска прокуратура
Дата: 12/05, 20:08
Зоров: Мерките за контрол на цените са в правилната посока, но ножицата при надценките трябва да се свие
Дата: 12/05, 19:58
Верижна катастрофа на магистрала "Хемус"
Дата: 12/05, 19:421 Коментар