Кадър Ютуб
Люта закана на Тръмп.
Президентът на САЩ Доналд Тръмп предупреди, че „ако Китай направи това, Китай може да има големи проблеми“ в отговор на информации, че Пекин подготвя доставка на системи за противовъздушна отбрана за Иран.
Американското разузнаване смята, че Китай се готви да достави нови системи за ПВО в следващите няколко седмици, съобщи по-рано Си Ен Ен, цитирана от Ройтерс.
Според телевизията, има признаци, че пратките могат да бъдат пренасочени през трети страни с цел прикриване на произхода им, пише novini.bg.
Държавният департамент на САЩ, китайското посолство във Вашингтон и китайското външно министерство не са отговорили на запитванията на Ройтерс за коментар.
По данни на Си Ен Ен Китай възнамерява да достави преносими ракетни системи за противовъздушна отбрана (MANPADs), като информацията се основава на неназовани източници.
На този фон САЩ и Иран продължават преговорите си на високо равнище в Исламабад в опит да намерят път към прекратяване на шестседмичната война между двете страни.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кери: Нетаняху предлагал атака срещу Иран на няколко предишни американски президенти, но те отказали
Дата: 12/04, 15:03
Евертон Бала влезе в топ 3 на чуждестранните голмайстори на Левски
Дата: 12/04, 14:55
Катастрофа затвори пътя Монтана - София
Дата: 12/04, 14:45
Прогноза на НИМХ за понеделник: Градусите скачат до 18°, но в един район облаците ще се задържат
Дата: 12/04, 14:35
Николай Попов, лидер на Сияние: Искаме правова държава, не едноминутно мълчание и куртоазни съболезнования
Дата: 12/04, 14:30