Медицинските картони на Михаел Шумахер са били откраднати от болницата в Гренобъл, в която той прекара 6 месеца в кома. Картоните са предложени за продажба на медиите.
Това съобщи агентът на 7-кратния шампион във "Формула 1" - Сабина Кем, цитирана от британския вестник "Телеграф".
Документите са били предложени за 50 000 евро, съдържат информация за направените хирургични намеси.
Кем коментира, че откраднатите картони са били предлагани за продажба в продължение на няколко дни.
"Изрично уведомяваме, че както купуването, така и публикуването на данни, е забранено. Съдържанието на всички медицински документи е частно и поверително, не трябва да се публикува публично", посочва Кем.
"Продавачът твърди, че това са медицинските картони на Михаел Шумахер, но ние няма как знаем дали те са автентични. Ако това е истина, то те са били откраднати и ние вече сме сигнализирали за това", коментира още Кем.
Преди няколко дни австрийски невролог каза, че Шумахер може да остане инвалид. Пилотът бе в медицинска кома след ски инцидент през декември. Наскоро той бе преместен в друга болница заради подобряване на състоянието му.
Труд
Борисов нареди смяна на всички общински шефове на ГЕРБ
Дата: 12/05, 20:21
Две жени набиха 16-годишна след матура по БЕЛ в Лом
Дата: 12/05, 20:201 Коментар
Емил Дечев се връща в Софийската градска прокуратура
Дата: 12/05, 20:08
Зоров: Мерките за контрол на цените са в правилната посока, но ножицата при надценките трябва да се свие
Дата: 12/05, 19:58
Верижна катастрофа на магистрала "Хемус"
Дата: 12/05, 19:421 Коментар