Блок в Аспарухово втора седмица след потопа - под вода


03/07/2014, 17:48

Жилищна кооперация в Аспарухово втора седмица след потопа - под вода. Подземният етаж на сградата е отводняван десетина пъти, но продължава да се пълни, предаде Би Ти Ви. 

На места водата в подземния етаж на сградата достига близо метър. Почти всеки ден екипи на пожарната я отводняват, след което за няколко часа нивото на водата отново се покачва.

Хората са убедени, че причината се крие в непочистеното дере. Наносите от приливната вълна на 19 юни са покачили с метри дъното му и така се запушват отводнителните канали на сградата.

„Нивото се слизаше може би 2-2,50 метра надолу по стълбите. Като същевременно долу площадката също имаше наклон към дерето”, посочва Захари Николов.

Според районното кметство, почистването и удълбочаването на дерето в този участък в момента е безсмислено. „Защото ще се получи една дълбока яма, което абсолютно обезсмисля това почистване”, обяснява Йордан Николов, кмет на район „Аспарухово”.

Районният кмет разви и друга теория за наводняването - повишеното ниво на подпочвените води. Към работа можело да се премине, когато бъде актуализиран съществуващият от няколко години проект на дерето.

Така проблемът в кооперацията, която непрекъснато се пълни с вода, в момента е без решение.

 

снимката е илюстративна 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Здравното министерство подкрепя санкции за лекари при доказано отчитане на неизвършени имунизации
Дата: 21/08, 17:24

КЗП засече нелоялна практика на плаж във Варна: Обявяват отделни цени, но задължават туристите да плащат цял комплект
Дата: 21/08, 17:17

Хотелският бранш: Данъците от туризма трябва да остават там, където се генерират
Дата: 21/08, 17:05

Половината Кюстендил минава на воден режим
Дата: 21/08, 17:00

Арестуваният за убитите осем лешояда сложил отровата заради убито говедо от стадото му
Дата: 21/08, 16:48

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия