Разрешават къпането на Офицерския плаж най-рано в понеделник


04/07/2014, 15:09

Офицерският плаж във Варна ще остане затворен за къпане поне до понеделник. Най-рано тогава ще излязат резултатите от пробите, взети вчера от замърсения плаж. Това съобщи д-р Веселина Божилова от Регионалната здравна инспекция във Варна, цитирана от Дарик.

Забраната за къпане в морето край Офицерският плаж РЗИ издаде вчера, след като излязоха резултатите от взетите на 30 юни проби. Отчетени бяха завишени стойности на показателите „ешерихия коли" и „чревни ентерококи".

Регистрираното замърсяване е в пъти над допустимите стойности, разкри д-р Божилова. Тя уточни, че се забранява само къпането във водата, но не и плажуването.

Къпането крие риск от чревни инфекции или заболяване на отделителната система. Рискът е по-голям за хора с по-нисък имунен статус, възрастни хора, бременни жени и малки деца, уточни здравният специалист.

Това е второто по-сериозно замърсяване на Офицерския плаж за последните 2 години. През октомври 2012 г. там бе отчетена в пъти по-голяма от обичайната концентрация чревни бактерии, които се развиват само във фекалии.

Най-вероятно и сега замърсяването идва от Шокаровия канал, който отвежда в морето вода от три дерета. Възможно е да е станала някаква авария или да са се вдигнали утайки, смятат санитарните инспектори.

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Градушка като яйце удари Трявна, много коли са изпочупени
Дата: 12/05, 16:43

Кметът на Лом е привлечен като обвиняем за опит за купуване на гласове
Дата: 12/05, 16:43

Излъчиха първенците по стрийтбол за V-VII клас от „Ученическа купа Варна 2026“
Дата: 12/05, 16:36

Арестуваха бизнесмен от София при опит за подкуп с 40 хиляди евро на областния управител на Добрич
Дата: 12/05, 16:32

Взривът в Горна оряховица: По чудо няма жертви
Дата: 12/05, 16:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия