НЗОК има ресурс да изплати дейността на лечебните заведения


13/07/2014, 19:31

снимка: БулФото, архив

В момента в НЗОК има финансов ресурс, за да изплати дейността на лечебните заведения, каза министърът на здравеопазването Таня Андреева, съобщават от пресслужбата на Министерския съвет.
 
Според нея не е необходима актуализация на бюджета на касата, защото исканите 328 млн. лева са прогнозна стойност на дефицита. Това не е дефицит, който вече е реализиран и има нужда от спешна актуализация, за да бъде набавен този ресурс и да се разплащаме на лечебните заведения, е пояснила Андреева. 

Тя смята, че трябва да се прецени какъв би бил дефицитът към края на годината. „Чакаме становище от Министерството на финансите. Утре ще го обсъдим на ръководство в Министерството на здравеопазването и с Надзорния съвет на Касата и след това ще внесем отново целия пакет от документи в правителството”, е добавила Андреева.
 
Министърът на здравеопазването коментира и ситуацията с Националния център по Наркомании. Андреева е казала, че центърът се е оказал неработеща структура във вида, в който е.
 
По думите й той няма да бъде закрит, а ще мине в структурата на Националния център по опазване на общественото здраве. Тя е обяснила , че се сменя само мястото, от което ще се ръководи. Според нея последните пет години държавата не е контролирала работата на този център и на програмите. Докладът от проверката ще бъде връчен и на прокуратурата, защото там има много тежки нарушения, е посочила още министър Таня Андреева. /Нова ТВ

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Взеха книжката на шофьор заради закон, който още не е бил в сила
Дата: 12/05, 09:07

Създава се сайт за проследяване на цените на едро и в магазина
Дата: 12/05, 09:03

Депутат от ПБ: КЗК ще има право да забранява необосновано високи цени
Дата: 12/05, 08:57

Шефът на БАБХ разкри схеми за източване на държавни субсидии: Над 1000 животни в 4 ферми ги има само на документи
Дата: 12/05, 08:44

Цените на горивата растат заради кризата в Близкия изток
Дата: 12/05, 08:411 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия