Роми искат вендета след стрелбата по 3-годишното момче в Сливен


22/07/2014, 07:58

Ромска вендета назрява в Сливен, съобщи БТВ.Семейството на 3-годишно дете, което бе простреляно от две момчета от махалата, е решено да търси справедливост.

Стрелбата по малкия Асен е тема номер едно в ромския квартал на града. В неделя привечер 3-годишното момче играело на улицата, когато от съседен покрив стрелят с въздушна пушка и го уцелват в гърба. Извършители са две 15-годишни момчета - Борис и Христо.

Според очевидци Борис е взел пушката на чичо си и е стреляло от покрива. Роднините не го пускат да излиза.Докато Борис се крие, роднините на другото момче намират екипа на bTV сами. Притеснени са, че вината пада върху него и твърдят, че семейството на детето го заплашва.

Дядото на простреляното дете отрича да е заплашвал момчетата, но твърди, че ще търси истината. „Щом е негова пушката, той си взема ангажимента - с него ще имам работа вече тогава, виновни трябва да има. Ще се накажат, то не може така, трябва да се накажат”, казва Андон, дядо на Асен.

Полицията е иззела въздушната пушка и са съставили акт на притежателя й. Момчетата са разпитани, но майката на Асен не е подала жалба срещу тях.
3-годишното момче е без опасност за живота. Хирурзите не са успели да извадят сачмата от гърба му, но твърдят, че може да живее и с нея.

 

24 часа

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Масов бой в Симеоновград: 20-годишен младеж е с 4 отрязани пръста след удар с брадва
Дата: 11/05, 12:09

Задържаха непълнолетен без книжка след гонка край Варна
Дата: 11/05, 12:04

Проверяват зам.-министъра на образованието за конфликт на интереси
Дата: 11/05, 11:58

Издирват шофьор блъснал и убил домашно куче в Петрич
Дата: 11/05, 11:53

Microsoft маха Copilot от Windows 11 - как потребителският гняв принуди технологичен гигант да отстъпи
Дата: 11/05, 11:51

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия