Маймуните били най-голямата атракция във варненския зоопарк


24/07/2014, 08:25

Най-интересни за посетителите на варненския зоопарк са маймуните. Те печелят най-много внимание от деца и възрастни, обясни пред Дарик директорът на градината Иванка Стоянова. Сред най-любимите животни са още зайчетата и носатите мечета. Традиционно много хора се събират и край клетките, в които има бебета. Десет от тях, родени през миналата година, вече са намерили осиновители. 

Най-малка е месечната издръжка на морското свинче - 30 лева. 875 лева са необходими за тигъра. Ангажиментът на осиновителите не е регламентиран като време. Те могат да се грижат финансово за избраното от тях животно дори само за един месец, обясни Стоянова.

С парите, които дават благодетелите, зоопаркът си помага за благоустрояване на средата, в която живеят питомците му. В момента се прави проект за реконструкция на сектор „Хищници“, предстои ремонт и на клетките на носатите мечета. За момента не се предвижда във варненската зоологическа градина да се взимат нови животни.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Градушка като яйце удари Трявна, много коли са изпочупени
Дата: 12/05, 16:43

Кметът на Лом е привлечен като обвиняем за опит за купуване на гласове
Дата: 12/05, 16:43

Излъчиха първенците по стрийтбол за V-VII клас от „Ученическа купа Варна 2026“
Дата: 12/05, 16:36

Арестуваха бизнесмен от София при опит за подкуп с 40 хиляди евро на областния управител на Добрич
Дата: 12/05, 16:321 Коментар

Взривът в Горна оряховица: По чудо няма жертви
Дата: 12/05, 16:24

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия