Официално: ВМРО напусна Бареков, коалира се с НФСБ


24/07/2014, 20:32

Патриотичен фронт – с това определение за новия политически съюз се съгласиха лидерите на ВМРО и НФСБ в предаването “Още от деня” по БНТ 1.

По-рано “воеводите” излязоха от коалицията с “България без цензура”. В студиото на “Още от деня” лидерът на НФСБ Валери Симеонов изреди още няколко формации в коалицията – ГОРД (на Слави Бинев); Национален идеал за единство; “Целокупна България”; “Средна европейска класа” и Сдружение “Патриот”. Симеонов каза, че е поканена и Атака, но без ръководството и без парламентарната група.

- Идеята е да се консолидират всички или поне голямата част от онези политически формации, които изповядват патриотичната кауза на националната идея – каза Красимир Каракачанов. – Защото на последните (парламентарни) избори миналата година се видя, че това са някъде около 13-14% от българските избиратели.

Според Каракачанов, е крайно време да се прекрати “тиранията на ДПС”, която се хвали, че чрез своите обръчи от фирми “раздава парчетата от баницата”.

- Крайно време е да покажем, че няма леви няма десни, има хора, които не зачитат националните интереси – обобщи Каракачанов.

- Нашата теза и позиция е такава – ние ще подкрепяме всички решения и позиции, полезни за България, независимо от къде идват – каза Валери Симеонов, който отхвърли възможността за сътрудничество с ДПС.

Политическото противопоставяне е довело до икономическо противопоставяне и разделение на обществото на свръхбогати и свръхбедни, според Валери Симеонов. Той подчерта, че двете формации се обединяват на базата на програмите си, които са почти идентични.

- В програмите … сме заложили мерки към повишаване на благоденствието и решаване на демографския проблем, – каза Валери Симеонов. Каракачанов допълни, че е двете формации защитават тезата да се изработи българска национална доктрина.

- Една доктрина, която да формулира интересите на българската нация в следващите 50 или 100 години, – каза Каракачанов. – И когато един народ знае своята крайна цел, … една “пътна карта” да знаем този народ какво прави.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Иран отговори на американското предложение за край на войната
Дата: 10/05, 17:01

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 17:00

От полицията с подробности за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 10/05, 16:44

Мирчев: Вчера се появи „българският Дугин“ и ни каза, че сме с отпаднала необходимост
Дата: 10/05, 16:41

Цветан Василев заговори за връщане в България
Дата: 10/05, 16:37

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия