Луксозни автомобили на стойност около 1 млн. евро са установени от гранични полицаи само за месец, съобщиха от пресцентъра на МВР. Осем противозаконно отнети лимузини са задържани за месец на ГКПП – Калотина.Те са задържани от служители на Главна дирекция „Гранична полиция" в хода на проверките за крадени коли от Западна Европа.
Само за месец на ГКПП - Калотина са прихванати осем автомобила, чиято обща стойност възлиза на около 1 милион евро, пише блиц.
Сред задържаните от граничари луксозни лимузини са „Audi Q5", „BMW X3", ,,BMW X70", ,,Audi Q7 S Line", „Audi S5", ,,Land Rover Discovery" и два „Mercedes"-а. Те са били с френски, германски, белгийски и италиански регистрационни номера.
Част от автомобилите били обявени за издирване чрез Шенгенската информационна система от страни от ЕС и Интерпол.
При други от случаите в хода на граничните проверки са установени интервенции по рамата на автомобилите, неистински типови стикери и неотговаряща на установените стандарти рама
Откриха мъртъв генерал-майор от ФСБ в оставка в Москва
Дата: 21/08, 15:38
Намалената мощност на АЕЦ "Козлодуй": 5-ти блок работи нормално, има резервни мощности, няма проблеми с тока
Дата: 21/08, 15:34
Боен дрон камикадзе изплува на плаж край Истанбул
Дата: 21/08, 15:27
Времето във Варна в събота
Дата: 21/08, 15:26
Прокуратурата отговори на Демерджиев: Неприемливи са всякакви "предупреждения", отправени от министър
Дата: 21/08, 15:18