Родни фирми стават сръбски, за да изнасят за Русия


10/08/2014, 14:21

Няма и седмица, откакто Русия наложи ембарго върху вноса на храни и продукти от Европейския съюз (ЕС), а емеделските производители започнаха да кроят планове как да заобиколят забраната.

Икономистът Иван Боянов твърди, че някои наши компании вече са му хванали цаката. Те планират да започнат съвместна работа с фирми от Сърбия. Това ще им позволи да изнасят стока в Русия.

Условие за това е, че съседната ни държава има спогодба с Москва за импорт на хранителни стоки с мито от 1%. Към тази уговорка обаче има допълнително условие - в компанията вносител да има поне 50% сръбско участие, предаде агенция "Фокус".

"Останалата част спокойно може да е българска или просто сръбската компания да купува селскостопанска продукция от България и да я внася в Русия", обяснява Иван Боянов. Според него това ще породи вълна от компании от целия съюз, които ще започнат са създават съвместни фирми със Сърбия и Турция.

Икономистът подчертава още, че тези действия ще докарат допълнителни разходи за издръжка на родните производители. Причината е, че хранителните продукти и особено плодовете и зеленчуците, трябва да се съхраняват по определен начин от тяхното събиране до доставянето им до крайните потребители. 

 

inews.bg

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Човекът, който даде идеята Джирото да дойде в България: Няма нито едно обвинение от отборите на падналите състезатели към пътната настилка
Дата: 11/05, 15:13

Близо 20 държави проявяват интерес към подписване на споразумения за дронове с Украйна
Дата: 11/05, 15:09

Времето във Варна във вторник: До 23 градуса и гръмотевици
Дата: 11/05, 15:03

Премиерът Радев назначи двама заместник-министри на финансите
Дата: 11/05, 14:59

Служителите в белгийските затвори стачкуват заради пренаселеност
Дата: 11/05, 14:52

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия