Снимка: Прокуратура на Република България
Категорично заявявам, че не съм оказвал неправомерен натиск върху никого. Това заяви в позиция до медиите апелативният прокурор на Пловдив Тихомир Стоев във връзка с публично оповестена информация за подаден сигнал срещу него от служител на МВР. Сигналът е за оказан натиск и неправомерни действия.
Никога не съм си позволявал да упражнявам неправомерен натиск, принуда или друго незаконосъобразно въздействие спрямо когото и да било, пише Стоев. Той подчертава, че в качеството си на прокурор и административен ръководител винаги е поддържал професионални отношения и добро институционално взаимодействие с органите на МВР и в този контекст е провеждал множество служебни срещи, свързани с координация и организация на съвместната работа.
Уважавам компетентността на институциите, на които е възложена проверката по сигнала, и ще съдействам изцяло за нейното обективно и всестранно изясняване, посочва апелативният прокурор и допълва, че до приключването ѝ няма да коментира конкретни факти и обстоятелства по случая.
Стоев изразява загриженост, че в рамките на кратък период от време са отправени публични обвинения и към други прокурори от района на Апелативна прокуратура – Пловдив, отбелязва БТА. Надявам се всички поставени въпроси да получат своя институционален отговор по законоустановения ред, така че магистратите да могат спокойно, независимо и отговорно да изпълняват своите служебни задължения, се казва още в позицията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
30 военни отново помагат на пострадалите от наводненията в село Тича
Дата: 06/06, 19:47
Отвориха за движение крайезерния път
Дата: 06/06, 19:29
Държавата с драконовски мерки след жестоката катастрофа на „Челопешко шосе“
Дата: 06/06, 19:191 Коментар
Лукашенко: Не искам да ставаме кайма в Украйна, някой ден ще ви разкажа как започна всичко
Дата: 06/06, 19:16
ЕС придвижва план за „полуприсъединяване“ на страните кандидатки
Дата: 06/06, 19:142 Коментара