Снимка: МОСВ
Крайезерният път в посока село Казашко вече е отворен за движение. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР във Варна.
Припомняме, че той беше затворен заради голям пожар в склад за гуми.
На терен продължава да бъде екип на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“, за да не се допусне повторно разпалване на огъня.
Както вече писахме, горят стари гуми, складирани в близост до входа на обекта. По данни на ГД ПБЗН засегнатата площ е около 400 кв. м.
Извършена е и незабавна съвместна проверка от експерти на РИОСВ – Варна и Регионална лаборатория – Варна.
На място бяха изпратени експерти по качеството на атмосферния въздух и управление на отпадъците, които са извършили оглед на района и са проследили обстановката съвместно с компетентните институции, съобщиха по-рано от Министерството на околната среда и водите. Към момента на проверката на място са работили два противопожарни екипа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Магнезий за бързо реагиране
Дата: 08/06, 16:30
Отмениха частичното бедствено положение след наводнението в котленското село Тича
Дата: 08/06, 16:22
"Възраждане": Кандев напуска, защото не е удобен на Пеевски
Дата: 08/06, 16:17
Държавни институции ще проверяват сигнал за незаконен сондаж за вода в местността Баба Алино
Дата: 08/06, 16:16
Алибегов: Заплатите са добри, на младите не им се работи тежка работа
Дата: 08/06, 16:071 Коментар