Украинските военни удариха детска болница в Луганск (видео)


19/08/2014, 09:45

Украинските военни са обстреляли детска болница в Луганск, съобщи телеканал "Россия 24". Няколко мини се взривили в сградата на болницата, в резултат на което е било унищожено оборудването, мебелите и прозорците. На покрива на едното отделение е пламнал пожар. За потушаването му е пристигнала само една пожарна кола, поради което пожарникарите не могли да предотвратят пламъците няколко часа. Само по някаква случайност малките пациенти и персонала не са пострадали, пише Блиц.

Хуманитарната ситуация в Луганск продължава да остава крайно тежка. В града няма вода, магазините са затворени, част от аптеките също не работят, а специалните пунктове за издаване на медикаменти не могат да осигурят всичко необходимо на жителите на града.

Преди два дни конвой от превозни средства, извозващи бежанци от полесражението в района на Луганск, е бил подложен на ракетен и минометен обстрел, в резултат на който има много жертви. Киев продължава да приписва деянията на армията си на проруските опълченци. Така Андрий Лисенко, говорител на Съвета за сигурност и отбрана на Украйна, заяви, че „екстремисти", въоръжени от Русия, са стреляли по бежанския конвой с минохвъргачки и ракети „Град".

„Много хора са били убити, включително деца и жени", посочи тогава Лисенко. Говорителят на самопровъзгласилата се Донецка народна република Андрей Пургин отхвърли твърденията на киевските власти, че опълченците са атакували конвоя. "Украинците постоянно бомбардират пътя с авиация и установаки "Град". Изглежда сега са убили повече цивилни, както го правят от месеци", категорично заяви Пургин.



Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



„Суис“ планира да съкрати 10 на сто от служителите си в администрацията
Дата: 10/05, 15:22

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 15:20

ДБ: Ще изискваме прозрачност и прецизност при избора на членове на ВСС
Дата: 10/05, 15:01

Спартак (Варна) 1:1 Славия в началото на двубоя
Дата: 10/05, 14:50

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 14:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия