Славни и безславни руски мафиоти умират един подир друг, но кичът, завещан на поколенията от тях, продължава и до днес да живее и напомня за охолния им живот и любимите им занимания.

Главатарите на различни мафиотски организации от Русия и бившите съветски републики, както и представители на влиятелни семейства, продължават и от оня свят да ни напомнят за своето величие с грандиозни, самохвалски и най-вече крайно лишени от всякакъв вкус надгробни плочи.

Едни от най-набиващите се на очи примери от Екатеринбург и Днепропетровск са били запечатани от обектива на фотографа Денис Тарасов.

Богатият снимков материал разкрива склонността на бандитите да се самоизтъкват не само с огромни и скъпи надгробни плочи - цели паметници, но и с изрисуваните по тях материални благини, които са служили в обикновено краткия им земен път.

Заедно с починалия на много от мемориалите са изографисани лъскавите им коли, луксозните им мебели и отрупани с ястия маси. Не се пропускат дори дребни детайли като любимата пура или питие.

Тарасов е фокусирал вниманието си върху мафиотите, предали Богу дух през 90-те години на миналия век. Въпреки че повечето от снимките му са от Екатеринбург и Днепропетровск, той подчертава, че подобни примери могат да бъдат видени в цяла Русия и всички бивши съветски републики. /"Новинар"

Потушиха 167 пожара за 24 часа
Дата: 22/08, 10:14
Лекар: Пада имунитетът на червата на хората
Дата: 22/08, 10:09
Министър Вълчев иска да се повишат учителските заплати
Дата: 22/08, 09:591 Коментар
Пътешественик: Румен Радев да обиколи селата, за да види как живеят хората
Дата: 22/08, 09:49