Снимка: Булфото
Задържаните при акцията в Созопол, при която бяха иззети близо 500 кг райски газ, са на възраст между 18 и 20 години, съобщиха от Областната дирекция на МВР-Бургас. Те са основно от София и Перник. Сред задържаните седем души е и жена.
БТА припомня, че около 17:00 ч. вчера на паркинг зад голям търговски обект в Созопол служители на местното Районно управление разкриха доставка на голямо количество райски газ, предназначено за разпространение в дискотеки, барове и други заведения по Южното Черноморие.
По първоначални данни флаконите с райски газ е следвало да бъдат разпределени и натоварени в три леки автомобила –„Субару Импреса" със софийска регистрация, „Форд Фокус" с пернишка регистрация и „Ауди А8" със софийска регистрация.
При извършена проверка на автомобилите са установени и иззети значителни количества флакони и консумативи.
По първоначални данни палетът е съдържал около 80 кутии с по 5,5 килограмови флакони, с общо количество 440 килограма райски газ, предназначен за последващо разпространение в увеселителни заведения по Южното Черноморие.
Разследващите работят по установяване на цялата схема и евентуална организирана престъпна дейност. Работата по случая продължава.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Нов спор за полетите на Пеевски и Десислава Атанасова: Всичко е лични данни
Дата: 07/07, 09:58
Метео Балканс: Идва ураганен вятър и градушки на 8 юли
Дата: 07/07, 09:55
МВР пред bTV: Актът за нарушението в Созопол на Емрах Стораро ще бъде връчен в София
Дата: 07/07, 09:52
Експерт след трагедията в река Струма: Спокойната вода създава измамно усещане за сигурност
Дата: 07/07, 09:49
Белгия се подигра на Тръмп след разгрома над САЩ: "Отмени победата ни!"
Дата: 07/07, 09:481 Коментар