Снимка Пекселс
Разкриха защо Иран ще има предимство в преговорите за мир със САЩ.
Бившият преговарящ на Държавния департамент на САЩ за Близкия изток Арън Дейвид Милър заяви, че иранците „разполагат с повече козове от американците“, след като 21 часа преговори между САЩ и Иран приключиха без споразумение.
„Те очевидно не бързат да правят отстъпки“, каза Милър пред CNN, като предположи, че Иран действа в по-бавен времеви хоризонт от САЩ.
„Струва ми се, че те все още разполагат с високообогатен уран. Показаха, че са превърнали географията в оръжие, контролират и вече управляват Ормузкия проток. Режимът оцеля", добавя той, пише novini.bg.
„Те демонстрираха плашещ капацитет да подкопават сигурността и стабилността. Всички тези неща представляват козове", коментира още Милър.
Той заяви, че според него Иран би предпочел да поеме риска от възобновяване на военни удари от страна на САЩ и Израел, отколкото да се оттегли от преговорите с празни ръце.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
До 14 градуса с вятър и слънце във Варна
Дата: 14/04, 06:00
Хороскоп за вторник: Телец - планиране; Рак - несигурност; Дева - организация; Стрелец - енергия; Водолей - нови идеи
Дата: 14/04, 04:30
Николай Попов, лидер на Сияние: Искаме правова държава, не едноминутно мълчание и куртоазни съболезнования
Дата: 14/04, 04:20
Има решение и за най-кекавите
Дата: 14/04, 04:10
На днешната дата през 1912 г. потъва Титаник
Дата: 14/04, 04:001 Коментар