Извънредно: Евакуират село Бисер!


06/09/2014, 08:51

Жителите на село Бисер са евакуирани. Причина за това са поройните дъждове, които са се изсипали в района. Многострадалните хора, които преживяха водния ад през 2012 година, отново са на тръни, пише Блиц. В селото хората са били уведомени както със съобщаване от врата на врата, така и с биене на камбаната на църквата. От кметството успокоиха, че мерките са по-скоро превантивни и гората са настанени в по-високите части на селото. Най-добрата новина е, че язовирът, който помете района през 2012-а, е в добро състояние.

Много вали, проливни дъждове цяла вечер. Нивото на реката е доста покачено. Проверен е язовир „Орешец“, водата не е стигнала до преливника, но ние сме евакуирали хората. Бихме вече камбаната на църквата и издърпахме хората от ниските части в селото. Това заяви пред Нова телевизия Златка Вълкова, кмет на село Бисер."Засега няма пострадали къщи и хора, има наводнени посевни площи. Всеки момент очаквам информация от кмета на Любимец – дали ще има оттичане на водата. До момента знам, че река Марица също е с много високо ниво. Да се надяваме то да спадне и да се разминем с трагедията", коментира кметът на Бисер.

"Докато не получим информация, която да ни успокои и да се понижи нивото на реката, няма да пуснем хората от най-ниските къщи да се приберат по домовете си", категорична бе Златка Вълкова. 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Предстои ремонт на основните пътни артерии към варненския квартал „Виница“
Дата: 21/08, 10:53

Почина операторът на БНТ Красимир Климентов
Дата: 21/08, 10:40

Задържаха две жени, откраднали чанти с телефони в тях от плажа на Златните
Дата: 21/08, 10:391 Коментар

Четирима задържани с наркотици след спецакция на полицията в Слънчев бряг
Дата: 21/08, 10:29

Сигнал за бомба в съда във Велико Търново, мъж се представи за "Путин"
Дата: 21/08, 10:271 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия