Снимка: МВР, илюстративна
В рамките на изминалия ден са установени общо 26 шофьори, качили се зад волана след употреба на алкохол. От тях 12 са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, а други 14 – с над 1,2 на 1000, четирима са отказали тестване. Под въздействие на наркотични вещества или техни аналози са засечени да шофират деветима души, съобщиха от МВР.
Водачите са били проверени по време на специализираната полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата, като до момента е извършен е контрол на 22 063 водачи и пътници. Проверени са 18 573 моторни превозни средства.
Акцент в акцията е недопускане на управление от водачи, употребили алкохол, наркотични вещества или техни аналози, както и управление на МПС от неправоспособни шофьори, посочва БТА.
Съставени са 4677 фиша и 415 акта за установени административни нарушения.
При катастрофи в страната през изминалото денонощие е загинал един човек, а са пострадали десет души.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Трафикът на всички гранични пунктове и преходи тази сутрин
Дата: 13/04, 08:35
Зоните за кратковременно паркиране във Варна ще са безплатни и днес
Дата: 13/04, 08:33
АПИ: От 12:00 до 20:00 ч. днес ще е ограничено движението на камиони, пътуващи към София
Дата: 13/04, 08:28
Унгария празнува цяла нощ падането на Орбан след 16 години на власт
Дата: 13/04, 08:242 Коментара
Бъдещият премиер на Унгария призова Орбан да не взима дългосрочни решения
Дата: 13/04, 08:17