Веселин Топалов се изкачва от шесто до трето място в световната ранглиста от 1 октомври. Българската звезда на шахмата изведе азербайджанския “Сокар” до титлата на европейското клубно първенство в Билбао, като завърши с 4,5 точки от 6 партии, пише "Пик".
Топалов постигна и най-високия моментен рейтинг на турнира - 2992 точки, което ще увеличи личния му коефициент ЕЛО на 2800 т. Така в следващата класация на Международната федерация (ФИДЕ) той ще бъде номер три след Магнус Карлсен (Норвегия) с 2863 т. и Фабиано Каруана (Италия) с ЕЛО 2844 т. Веско бе номер две през септември 2010 г. и оттогава е извън призовата тройка.
Същевременно в Слънчев бряг започна отборното ни републиканско първенство за мъже и жени в “А” и “Б” група с участието на 31 отбора.
Българката, оцеляла в потопа в Непал: Автобусът ни се преобърна
Дата: 27/08, 18:03
Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 27/08, 18:00
Арестуваха още 3-ма непълнолетни за убийството на Георги Кузев
Дата: 27/08, 17:541 Коментар
МС одобри план-сметката за разходите за президентските избори
Дата: 27/08, 17:54
Фон дер Лайен ще посети Гренландия
Дата: 27/08, 17:511 Коментар