Обедното меню от ресторанта на "Титаник" ще бъде продадено за 100 000 паунда.
Елис Лурет сложила в джоба на палтото си менюто от ресторанта, малко преди да слезе от потъващия кораб, отнел 1522 живота, припомня БГНЕС.
На 12 април 1912 г., два дни преди пагубния сблъсък с айсберга, готвачите на кораба били приготвили за пасажерите грахова супа, пържоли от агнешко, говеждо, известния солен пай на Мелтън Моубрей и сладки пудинги.
Елис носела и план на палубата на "Титаник", който й помогнал да стигне до спасителните лодки. Такъв план се дава само на пътниците първа класа, за да им помага да се движат в огромния кораб. Нейната карта е оценена на стойност 18 000 паунда.
Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 27/08, 16:00
Прокуратурата: Заловен е подпийнал водач, шофирал без две гуми на Околовръстното в София
Дата: 27/08, 15:54
БАБХ и МВР откриха над 1000 литра и 200 кг забранени продукти за растителна защита от Турция
Дата: 27/08, 15:50
Почина Ратко Младич, осъденият за геноцид босненско-сръбски командир
Дата: 27/08, 15:45