Кадър Ютуб
Първият дипломат в Брюксел с коментар по темата на деня.
Политическото насилие няма място в една демокрация. Това заяви дипломат номер едно на ЕС Кая Калас по повод стрелбата, открита по време на гала вечерята на журналисти, на която присъстваха и президентът на САЩ Доналд Тръмп и съпругата му Мелания, предаде Франс прес.
В социалната мрежа "Екс" Калас заяви, че е облекчена, че всички хора, които са присъствали на гала вечерята, на която отекнаха изстрелите, са били изведени в безопасност.
"Едно събитие, целящо да отдаде почит на свободата на медиите, не трябва никога да се превръща в сцена на страх", допълни Калас.
Нападателят беше арестуван още преди да успее да влезе в залата в хотел "Хилтън" във Вашингтон, в която се провеждаше гала вечерята на кореспондентите в Белия дом, пише novini.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Израелската армия с нови заповеди за евакуация в Ливан
Дата: 27/04, 08:30
Ивайло Мирчев: Възможно е обединение между ПП, ДСБ и "Да, България"
Дата: 27/04, 08:21
Как да виждаме по-добре?
Дата: 27/04, 08:20
Светът е отделил близо 2,9 трилиона долара за военни разходи през 2025 г.
Дата: 27/04, 08:17
Опитът за покушение срещу Тръмп - нападателят е изпратил имейл до близките си преди това
Дата: 27/04, 08:07