Половината от територията на взривения завод "Миджур" е разчистена от военните


27/10/2014, 15:25

Военните са извършили разузнаване и са прочистили повърхностно общо 1145 декара от територията, засегната от взрива в завода за утилизация на боеприпаси "Миджур" на 1 октомври, съобщиха от Министерство на отбраната.

Обработената площ е малко над половината и остават още 1035 дка за разузнаване и прочистване, съобщава "Стандарт". 

Обезопасяването се извършва от Специализираната инженерна група от военно формирование 28 880 – Белене. Ръководител на специалистите е капитан Минчо Минчев.

Военнослужещите извършват разузнаване и повърхностно прочистване на територия от външната страна на завода. През последните три дни беше разузната и повърхностно прочистена площ от 186 дка. /"ПЕТЕЛ"

Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!

Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Хороскоп за вторник: Овен - текущи задачи; Близнаци - енергия; Лъв - вдъхновение; Скорпион - промяна; Риби - интуитивни решения
Дата: 12/05, 04:30

На 12 май 1957 г. Българският спортен тотализатор стартира дейността си с играта "Спорт тото 1"
Дата: 12/05, 04:00

"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 03:40

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 03:40

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 03:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия