Близнашки внася проект за актуализация на бюджета


28/10/2014, 11:16

Служебният премиер ще внесе проект за актуализация на държавния бюджет. Според Георги Близнашки това трябва да е приоритет и първа точка на новия парламент, съобщава БНТ 1. 

В началото на октомври правителството гласува проект за актуализацията на хазната. Документът посочва, че планираните приходите за 2014 година са прекалено оптимистични, а направените разходи надхвърлят предвиденото. Затова корекцията на държавната сметка залага на увеличаване на бюджетния дефицит до 4% от брутния вътрешен продукт, или с повече от 1 млрд и половина над предвидения. Недостигът се увеличава и от проблема с банките от групата на КТБ.

Социалните партньори от тристранния съвет не приеха бюджетен дефицит над 3%, както и поемането на нов държавен дълг. Според работодателите и синдикатите свръхдефицитът отдалечава България от еврозоната. /"ПЕТЕЛ"

Следете 24 часа в денонощието най-ексклузивните новини от Света, България и Варна в Petel.bg!

Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Преподавателят по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов: Въпросът не е кой ще прави номинациите, а какви хора ще бъдат излъчени
Дата: 12/05, 00:00

Двама убити и шестима ранени при стрелба в Ница
Дата: 11/05, 23:55

Гърция иска да ограничи масовия туризъм в популярни дестинации в страната
Дата: 11/05, 23:49

Виктор спечели тази вечер в "Като две капки вода", но не се класира във финалната четворка
Дата: 11/05, 23:42

Любослав Пенев отправи емоционален призив в личния си профил
Дата: 11/05, 23:35

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия